گاما- لینولنیک اسید

آمریکای جنوبی دارای اسید لینولئیک به میزان ۱۰ برابر مورد نیاز است.
افراد مبتلا به دیابت، کمتر قادر هستند که لینولئیک اسید را به GLA تبدیل کنند، دیگر بیماریهایی که توانایی کمی برای تبدیل اسید لینولئیک به GLA دارند شامل: افزایش سن الکلیسم، درماتیت آتوپیک، سندرم پیش از قاعدگی، روماتیسم مفصلی، سرطان و بیماریهای قلبی-عروقی است. افزایش سن نیز باعث کاهش تبدیل اسید لینولئیک به GLA میشود. اگر شما فرد مسنی هستید یا مبتلا به یکی از بیماریهای ذکر شده در بالا هستید با پزشک خود در مورد استفاده از مکمل های حاوی GLA مشورت کنید.
اگر شما روماتیسم مفصلی دارید از مکمل های GLA سود می برید. این مکمل ها می تواند شما را از مصرف داروهای ضد التهابی غیر استروییدی که باعث مشکلات معده و روده میشود بی نیاز کنید. به هر حال تحقیقات بیشتری برای میزان مصرف این مکمل ها به صورت طولانی مدت نیاز است.
سرطان بیماری دیگری است که مصرف GLA در درمان آن مفید است. مطالعات در افرادی که مبتلا به سرطان ردهٔ بزرگ، سینه  و ملانوما هستند نشان داده است که GLA از رشد سلولهای سرطانی و پیشرفت آنها جلوگیری می کند.
تحقیقات نشان داده است که در بیماران همودیالیزی با علایم پوستی اورمیک مصرف مکمل های روغن گل مغربی باعث بهبود بیماری پوستی آنها شده است. مطالعات همچنین نشان
می دهد که مصرف GLA در افزایش تودهٔ استخوانی و جذب کلسیم در افراد مبتلا به پوکی استخوان، مفید و مؤثر است.
● موارد استفاده
▪ روماتیسم مفصلی. GLA باعث کاهش التهاب میشود.
▪ دیابت. مکمل های GLA به عملکرد بهتر عصب کمک می کند، از آسیب آن که در طی دیابت ایجاد میشود، جلوگیری می کند.
▪ سرطان. GLA از رشد و گسترش سرطان مخصوصاً سرطان  سینه  و ملانوما جلوگیری می کند.
▪ بیماری قلبی. GLA با مهار کردن تشکیل پلاک، گشاد کردن عروق خونی و کاهش فشار خون باعث بهبود بیماری قلبی میشود.
▪ چشم ها. GLA در درمان سندرم شوگرن و احتمالاً بیماریهای دیگری که خشکی چشم دارند، مؤثر و مفید است.
▪ مکمل های GLA به بهبود علایم بسیاری از بیماریها که با افزایش سن ایجاد میشود، کمک می کند. این ماده همچنین، علایم الکلیسم، درماتیت اتوپیک و پوکی استخوان را کاهش می دهد.
▪ مشکلات دورهٔ قاعدگی (قاعدگی دردناک یا بدون قاعدگ) .
▪ اسیدهای چرب ضروری نظیر آنهایی که در دانهٔ کتان، گل مغربی و روغن گل گاوزبان یافت میشود، التهاب را کاهش می دهند و تولید هورمون را تقویت می کنند. میزان مصرف ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ میلی گرم یک تا سه بار در روز است.

/ 0 نظر / 112 بازدید