پیامک خالی چند تومان محاسبه می‌شود؟

برخی مشترکان خواسته یا ناخواسته به ارسال پیامک خالی اقدام می کنند؛ این موضوع قابل توجه است که اگر زبان گوشی فارسی، پیامک به نرخ فارسی محاسبه و اگر زبان گوشی لاتین باشد، پیامک به تعرفه ی لاتین محاسبه می شود.

زمانی که مشترکان می خواهند پیامکی فقط حاوی علامت ارسال کنند، اگر زبان گوشی فارسی باشد، پیامک فارسی محاسبه شده و زمانی که زبان گوشی لاتین باشد، پیامک لاتین محاسبه می شود. این موضوع در پیام هایی که تنها حاوی اشکال هندسی هستند و پیامک خالی، نیز وجود دارد.

اما در پیامک هایی که حاوی عدد هستند، نیز این قانون صادق است و با توجه به زبان گوشی لاتین یا فارسی محاسبه می شود.

لازم است که بدانید که پیامک هایی که با حرف فارسی شروع شده و با لاتین ادامه دارد، فارسی محاسبه شده و پیامکی که با لاتین شروع شده و با فارسی ادامه دارد، لاتین محاسبه می شود.

/ 3 نظر / 40 بازدید
محمد

سلام دوست عزيز , اول بگم که وبلاگ عالي اي داري ! بهت تبريک ميگم لطفا سايت منو هم ببين و نظر بده و بهم بگو دوست داري بيشتر چه جور مطلبي توي سايتم بذارم

احسان

سلام کاملا اتفاقی به وبلاگ شما برخوردم! فارغ التحصیل شیمی محض سال 85 دانشگاه آزاد اراک و ارشد تجزیه علوم و تحقیقاتم و البته همشهری شما و به همین دلایل خیلی از آشناییتون خوشحال شدم. براتون آرزوی موفقیت میکنم. آهان راستی شما در حال حاضر کجا مشغولید؟

لیلا قدرتی

سلام آقای عصاره...من دارم درباره امواج میکرو وو ماکرو و کاربرد آنها در صنایع مختلف تحقیقی می نویسم اما هرچی می گردم برای امواج میکرو مشخصه مناسبی پیدا نمی کنم نمیدونم چرا تو بعضی از سایت ها میکرو رو همون ماکرو نوشتن ...یعنی این دو تا یکی هستن...خواهش می کنم کمکم کنین من باید تا 18فروردین این مقاله رو تحویل بدم باز هم متشکرم...